Česky - English

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Assonanza

O nás


Cho­vatelská stanice ASSONANZA byla založena v roce 2009. Zabýváme se chovem jedinečných tečkovaných psů – Dalmatinů.

První krásná černě tečkovaná dalmatinka " Aida Věčné Slunce " k nám přišla do rodiny v roce 1995. V té době jsme se chovu nevěnovali a Aidy jsme si užívali jako rodinného pejska.

.

AIDA VĚČNÉ SLUNCE

( * 7.11.1995 + 24.1.2008 )

Nikdy na Tebe nezapomeneme, moc nám chybíš!.


V r. 2008 nás Aida opustila a jelikož jsme si život bez dalmatinky nedovedli již představit, tak nám bolest v srdci po jejím odchodu zmírnila současná

Aida z německé chovatelské stanice " Dolce Vita´s, narozená 13.1.2008.


Vzhledem k tomu, že Aida, již jako malá, byla nádherná fenečka, tak podmínkou chovatelky Aidy Sabiny bylo, že ji " občas " budeme prezentovat na výstavách. Tomu jsme se nijak nebránili ......

Shoda různých náhod a okolností a některé první zážitky na výstavách v Čechách atˇuž ty pozitivní nebo ty negativní byly důvodem, že jsme se rozhodli věnovat vystavování i výcviku naplno a v r. 2010 jsme již plánovali první štěňátka na Aidě. :-)

.

V této době byla Aida již ozdobena mnoha tituly včetně titulu " Interšampion ". A jelikož když něco děláme, tak to děláme vždy ne na 100% ale aspoň na 150 :-), tak jsme jako otce našich štěňátek vybrali nádherného elegantního pejska ze Skotska jménem Oliver  – Ch. UK Sophtspot Sugar Daddy at Dvojica. Vše zrealizovat nebylo vůbec jednoduché, ale touha byla velká a štěstí nám také přálo a tak jsme vše zvládli a dne 9.3. 2011 se v naší ch.s. Assonanza narodila ona vysněná miminka Aidy a Olivera.


Z toho našeho vrhu " A ", který byl bez vad, tzn. bez ploten, bez modrého oka, všichni BAER +/+, plnochrupí, vynikající pigment a tmavé oko, jsme si nechali úžasnou fenečku jménem Argia, která bude pokračovatelkou našeho chovu společně s Aidou. V r. 2014 plánujeme náš další vrh a už se velice těšíme !

.

V chovu jsou pro nás prioritou zdravá zvířata vyrovnaných povah, se snahou odchovat jedince, kterí budou co nejvíce odpovídat standardu.

Snad jsme vám výše uvedenými obrázky alespoň trochu napověděli, jaký typ dalmatinů se nám líbí a jaká je ta naše linie, která bude i nadále směrována na Anglii a nově zvažujeme oživení chovu i krevní linií z Austrálie, kde mají také opravdu nádherné dalmatiny, kteří splňují standart plemene tak, jak má být !!

Přejeme vám příjemné " brouzdání " po našich stránkách !

.