Česky - English

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Assonanza

MIŠKOLC MARATON 27.-28.4.2013 - 2x CACIB, 1x CAC výstava

1× BOB, 2× CACIB, 2× res. CACIB = 2× plný CACIB, 2× res. CACIB, 1× nejlepší pes,8× CAC, 1× res CAC


Po 3 letech jsme se znovu vydali do Miškolce , tentokráte na výstavní Miškolc maratón ve dnech 27–28.4., což zahrnovalo 27.4. mezinárodní a národní výstavu a 28.4. mezinárodní výstavu.

Důvod přihlášení této výstavy byl naprosto jasný…pokusit se získat další CACIB pro interšampiona a to nejlépe u všech našich přihlášených :-).

Takže v pátek kolem 14,00 hod máme na palubě Atiho s Archiem ( Argo ) a Arginou. Čeká nás velice dlouhá cesta cca 700 km a ještě po D1 a přes Budapest. To samotné vyvolává spíše děs než pohodu :-)

Nicméně cesta po D1 i přes Budapest proběhla naprosto hladce a kolem 21,00 hodin stojíme před naším hotelem obklopeným úžasnou velkou zahradou, takže se pejsci ještě večer pěkně vyřádili. A kolem půlnoci se již všichni chystáme k spánku a ráno v 7,30 hod vyrážíme na výstaviště…Již v těchto časných ranních hodinách je zřejmé , že nás čeká opravdu parný slunečný den

Sedáme do auta a přichází naše první překvapení…

Přestože mělo být výstaviště vzdálené od hotelu 29 km, tak naše navigace ukazuje 106 km. Bereme to jako dobrý vtip a každým ujetým km čekáme, kdy se objeví to " naše " správné číslo. Ale bohužel...... počet km souhlasil atak jediné velké štěstí bylo, že jsme vyjížděli tak brzy.

Tak a je tu neděle ráno a čeká nás poslední výstava , tentokráte zase mezinárodní …

Přeci jen pocituju trochu nervozitu, protože tato výstava rozhodne, kolik nakonec získáme nebo nezískáme madarských šampionátů a ještě bychom rádi CACIBa pro Atínka :-)))

CACIB MIŠKOLC ( Hu ) : 28.4.2013

Průjezd až na parkoviště výstaviště byl naprosto nekomplikovaný, v pohode jsme našli kruh a postavili stan. Krátké pocvičení s pejsky v kruhu a pak už jen čekání , kdy přijdeme na řadu.

Jakmile jdeme pro papíry ke stolu, tak už na nás někdo volá z dálky : "......Hallo, hallo " .....otáčím se a vidím naše staré dobré známé : Waltra George se svým Ich Gerry von Hugel a Tenu Johansen z Dánska se svoji krásnou fenou ICh Spotty Buddy Mon Cheri , která získala BOB na CACIBu v Mladá Boleslav v r. 2012 ,, podobně úspěšná byla i na srpnové Bratislavě ( zde získala CACIB ).

Toto píšeme jen proto, kdyby měl " NĚKDO " zase potřebu ihned na svůj web psát, že v zahraničí konkrétně v Miškolci nebyla žádná konkurence :-))) Takže pokud v Miškolci byla fena, která na CACIB Ml. Boleslav 2012 zvítězila nad fenou, která na letošní klubové speciální výstavě v Ml. Boleslavi získala BOB, tak určitě nikdo nebude zpochybňovat kvalitu konkurence v Miškolci… :-)
A jak jsem již psala v minulosti, často kvalita konkurence na výstavě není daná kvantitou psů ve třídách, kdy se na některé výstavy naženou jedinci , které normálně na výstavách není téměř vidět, ale spíše kvalitou úspěšných výstavních jedinců …ale tak to je můj pohled na danou věc …někdo možná radši konkurenci danou co největší kvantitou bez ohledu na kvalitu a pak to někdy připomíná staré přísloví…" mezi slepými jednooký král....."

Tak a ted už k samotné výstavě .....

takže první výstava začíná v 10,00 hod

CACIB MIŠKOLC (Hu) 27.4.2013

judge: Kardos Vilmos (Hu)

.

Ch. ARGO DI ASSONANZA

třída: otevřená

 • Výborný 1, CAC, CACIB

.

Ch. ATILLIO DI ASSONANZA

třída: šampionů

 • Výborný 1, CAC, res. CACIB

.

Archie a Ati se každý skvělě prezentovali ve své třídě a odnesli si každý CAC. Takže nastal sourozenecký boj o CACIBa. Archie jako vítěz otevřené nastupoval se Zdenkem a já šla s Atim, vítězem třídy šampionů. ( náš plán byl z každé mezinárodní výstavy získat CACIB pro každého z nich )

Archie si ale hned první den zřejmě řekl :… " a ted vám ukážu " a v sourozeneckém boji o CACIBa proti mně s Atim vyhrává a získává svůj třetí CACIB z druhé země :-)) A my mu to s Atim moc přáli.

Ch. ARGIA DI ASSONANZA

třída: otevřená

 • Výborná 1, CAC, res. CACIB za interšampionkou = plný CACIB

  ( její třetí CACIB ze druhé země )

Arginka mi udělala opravdu velikou radost,získala nejen CAC ale i svůj třetí CACIB ze druhé země. Takže cíl cesty splnila hned první den.

A nastupujeme o BOB…

Tedy Archie a krásná Ich Spotty Buddy Mon Cheri z Dánska, která nakonec získává i tento titul nejvyšší ! A my ji k tomu moc gratulujeme !

.

Výstavní den pro nás ale zdaleka nekončí…Od 17,00hod začíná druhá výstava tentokráte národní .

CAC MIŠKOLC (Hu) 27.4.2013

judge: Nataša Davidovič (Rs)

.

Ch. ARGO DI ASSONANZA

třída: otevřená

 • Výborný 1, CAC, BOS = NEJLEPŠÍ PES !

Ch. ATILLIO DI ASSONANZA

třída: šampionů

 • Výborný 2, res.CAC

.

ARGIA DI ASSONANZA

třída: otevřená

 • Výborná 1, CAC

.

V pozdním odpoledni stejně jako dopoledne exceloval Archie, byl to prostě jeho den ! V Madarsku nastupují o BOB všichni vítězové tříd s tím, že se určí nejlepší pes a fena a BOB ! BOB a nejlepší fenu získává opět ICh. Spotty Buddy Mon Cheri a náš Archie získává titul nejlepší pes !V samotném závěru ke mně ještě přichází osobně paní rozhodčí a anglicky mi říká, že všichni naši prezentovaní psi jsou velice krásní !

Byl to dlouhý výstavní den za úmorného vedra ......, ale byl to pro nás také velice úspěšný den ! Na hotel přijíždíme kolem 21,30 a těšíme se ještě na večeři…pejsci padli únavou ihned na pokoji.

Tak a je tu neděle ráno a čeká nás poslední výstava , tentokráte zase mezinárodní …

Přeci jen pocituju trochu nervozitu, protože tato výstava rozhodne, kolik nakonec získáme nebo nezískáme madarských šampionátů a ještě bychom rádi CACIBa pro Atínka :-)))

CACIB MIŠKOLC ( Hu ) : 28.4.2013

judge: Erdos Lászlo (Hu)

Tak a přicházejí na řadu dalmatini.

Dnes nastupuje do třídy otevřené Ati :-)

Ch. ATILLIO DI ASSONANZA
třída: otevřená

 • Výborný 1, CAC, CACIB( 5. CACIB ze 3.země ), BOB ! ( jeho sedmý BOB ve 25 měsících )

.

Ch. ARGO DI ASSONANZA

třída: šampionů

 • Výborný 1, CAC, res. CACIB
 • nově " MAĎARSKÝ ŠAMPION KRÁSY " !!

.

Podmínky maďarského šampiona jsou podobné našim : 4 x kartička CAC čekatelství na maďarského šampiona

•kartičky se udělují pouze v mezitřídě, ve třídě otevřené a pracovní (pouze zahraniční vystavovatelé mohou použít i CAC získaný ve třídě šampionů)
•kartičky musí být zadány minimálně třemi rozhodčími
•pes musí mít kartičky minimálně z jedné mezinárodní nebo klubové výstavy
•mezi první a poslední kartičkou musí uplynout doba minimálně 1 roku a 1 dne

V Miškolci to byla naprosto vyjímečná příležitost, že bylo možné tento titul získat pokud pes (fena ) získají 3× CAC z těchto 3 výstav od 3 různých rozhodčích. Posuzování bylo proto také velmi přísné a často se zadávalo VD neboV bez titulu, zejména poslední den byla přísnost rozhodčích velmi citelná......

Následně nastupují bráškové o CACIB .......

Já jdu opět s Atim , Zdeněk s Archiem a já mám tajné přání :-)......CACIB potřebuje Atíneka a on jakoby mě vyslyšel a skvěle se prezentoval a pana rozhodčího přesvědčil, že dnes si tento titul zaslouží on :-)

Myslím, že bráška Archie mu to z celého srdce přál :-)

.

Ch. ARGIA DI ASSONANZA

třída: otevřená

 • Výborná 1, CAC, res. CACIB za interšampionkou = plný CACIB

  ( její čtvrtý CACIB ze druhé země )

 • nově " MAĎARSKÝ ŠAMPION KRÁSY "

Tak a nastupujeme s Arginkou, má stejné šance jako Archie, k šampionátu ji chybí opravdu jen malý krůček..... :-)

Naše malá to ale také vzala pevně do svých rukou, suverénně se prezentovala v postoji a pohybu a pan rozhodčí ji bez zaváhání zadal CAC a v zápětí i res CACIB.

A získává tedy také titul " MAĎARSKÝ ŠAMPION KRÁSY "

.

Tak a je tu samotný finiš  – BOB

Nastupuje Ati proti krásné interšampionce ICh Spotty Buddy Mon Cheri . Takže postoj…běh…postoj a pan rozhodčí začíná veřejně komentovat nejen pro diváky ale i pro hospitantku, že pro něho je BOB náš Atillio a dodává , že je to typický velice krásný elegantní jedinec s výborným pohybem.Opravdu se to krásně poslouchalo :-)))

Takže následuje vyřizování šampionátů pro Archieho a Arginu, vyzvednutí nádherných pohárů s nápisem " Maďarský šampion " a od začátku jsme byli rozhodnuti, ať výstava dopadne jakkoliv, tak do ev. závěreček čekat nebudeme.

Zvítězil naprosto rozum nad touhou možná dalšího krásného úspěchu a také ohleduplnost vůči pejskům, pro které to byl opravdu jeden z nejnáročnějších víkendů , ale také velice úspěšný víkend.

Tímto máme z našeho vrhu „A“ ve věku 25 měsíců 4 šampiony se 7 dospělými šampionáty ! Myslím, že máme být opravdu na co pyšni a také jsme !!

Všem všem našim příznivcům moc děkujeme za podporu , kterou nám vyjadřujete , jak v NK, tak v mailech tak i prostřednictvím sms. Moc si toho vážíme a chceme vás ujistit , že tento boj opravdu nevzdáme a pěvně věřímě, že pravda zvítězí nad zlobou a záští........

Fotografie


Přidat komentář

Děkujeme, že vaše komentáře budou slušné, nebudou pohoršovat a nebudou obsahovat žádné příspěvky,
které by porušovaly zákon.

Přezdívka *
Komentář *
Odeslat komentář