Česky - English

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Assonanza

TOP DALMATIN 2014 - této soutěže se naši psi nezúčastní!

ATILLIO ASSONANZA = TOP DALMATIN 2014 do 25.1.2015! 

od 25.1.2015 dle narychlo změněných podmínek této soutěže výborem DK s ignorací podmínek ze zápisu z členské schůze s hlasováním z 9.3.2013: VIVAT TOP DALMATIN DK ČR 2014 ROMANIA – SLOVAKIA – POLAND! :-o)

Odpovědˇ od paní V. Tiché, která je také veřejně uvedena v poradně ČMKU současně s naším dopisem 

Dobrý den, nejvyšším orgánem klubu bývá členská schůze a její rozhodnutí, pokud stanovy neurčují jinak, by mělo být platné a neměl by jej nikdo jiný než členská schůze měnit.Nebývá také zvykem, aby se nějaký předpis přijímal se zpětnou platností. Právo výboru změnit podmínky pro klubovou soutěž se tedy odvíjí od znění stanov. Upozornit je asi třeba na to, že klubové soutěže a šampionáty jsou v pravomoci chovatelských klubů a ČMKU do těchto záležitostí nezasahuje. Vladimíra Tichá

přejít na poradnu ČMKU, sekce výstavnictví

Dle mého názoru jsou v odpovědi p. Vl. Tiché důležité 2 věci:

1/ nejvyšší orgán je členská schůze a
2/ nebývá zvykem přijímat předpis se zpětnou platností!

Z její odpovědi jsem si pro sebe závěr udělala, bytˇ jak píše, že ČMKU do pravomocí klubů nezasahuje, tak každý klub by se na veřejnosti měl prezentovat tak a zejména výbor, aby jejich jednání nevyvolávalo pochybnosti o čestném jednání!


TOP DALMATIN 2014 – bez naši účasti a proč?? :-o)


Velká stimulace jezdit do končin světa, abych uspěl co nejvíce, stačí 6 výstav a mám to doma :-o), hlavně ne bojovat v kvalitní a ostré konkurenci, to by mohlo být také VD! :-o)

Nově stanovené podmínky DK ČR nemají ve světě obdoby (pro upřesnění – zde bylo sděleno výborem, že se jedná o " Norský typ " bodování ) ale hlavně styl!!, kdy podmínky pro sezonu 2014 byly vytvořeny a diametrálně změněny výborem na schůzi 25.1.2015!!

Dle dosud vyvěšeného zápisu na DK ČR 9.3.2013 a daných podmínek se TOP DALMATINEM roku 2014 stává potřetí za sebou ATILLIO DI ASSONANZA!! 

C.I.B. Atillio Di Assonanza v celoroční soutěži TOP PES ČMKU v FCI sk. VI. – 3. místo!! tedy BIG 3 (loni v této soutěži BIG 4). Jeho zásluhou se po dlouhé době objevil dalmatin 2 roky po sobě opět mezi pěti nejlepšími FCI sk. VI. K tomu není třeba víc co dodat! Možná proto taková závist!


Rozhodli jsme se zveřejnit pouze strohá fakta, atˇsi každý udělá svůj vlastní úsudek, a zveřejňujeme zde kopii našeho dopisu, kterou jsme odeslali jako dotaz do sekce výstavnictví poradny ČMKU .

Zde kopie našeho dopisu, odeslaného na patřičné instituce.

Nadpis: OPRAVDU SI TOTO VÝBOR KLUBU MŮŽE DOVOLIT?

Dobrý den paní Tichá,

chtěla jsem se informovat, jestli si výbor klubu může změnit podmínky pro celoroční soutěž Top dalmatin 2014, kdy podmínky jsou jasně dané v zápisu z členské schůze z 9.3.2013, zde dokládám přesně jak je uvedeno v zápisu z této schůze a vyvěšeno na DK ve zprávách pro členy:

Do bodování klubové soutěže „TOP DALMATIN „ se bude započítávat umístění z českých NVP a MVP, klubových výstav DK ČR, umístění z Evropské a Světové výstavy a z Vafdalu. Bodování se bude podle tabulky ČMKU. O bodování proběhlo hlasování:

ANO 16členů (včetně plných mocí), NE 0 , ZDRŽEL SE 5členů (včetně plných mocí)

termín:od výstavní sezony 2014 ( sezona 2013 je již v běhu a měnit pravidla v průběhu soutěže není vhodné )
zajistí: Pelíšková, Machačová


A včera mi předsedkyně DK ČR zaslala na mé opakované žádosti od prosince 2014, aby byly podmínky pro Top Dalmatin 2014 také veřejně vyvěšeny na web DK (nejen v zápisu ze schůze DK z 9.3.2014), tyto diametrálně odlišné podmínky pro Top dalmatin 2014, které byly vytvořeny na schůzi výboru 25.1.2015. Zde přikládám její mail s podmínkam pro Top Dalmatin 2014 zaslaný 25.1.2015 v 18,4­4hod.:


TOP DALMATIN 2014


1) Tabulka bodovani dle typu vystav a umisteni jedince zůstavá 


2) Rozděleni na hodnocene kategorie:

 • Stene
 • Junior
 • Dospělý
 • Pracovni
 • Veterán

3) v kazde kategorii se jedinci započítává maximalne 6 nejlepších vystavnich hodnoceni


4) Zdroje informaci :

 • CAC vystavy v CR ( t.j. NVP , MVP, vsechny klubove vystavy)

  si bude klubem pověřena osoba průběžně sledovat sama

Vystavy

 • Oblastní
 • Krajské
 • Zahraniční
 • je nutno vzdy dolozit kopii vystavniho posudku a to osobnim zasláním na e-mail :

  arny.javapami@atlas.cz

Vyhodnocen bude vzdy jeden nejlepsi jedinec ( pes nebo fena ) v dane kategorii za dany rok.
Klubem pověřena kontaktni osoba : Kateřina BUREŠOVÁ


Jen pro dokreslení celé situace,dle podmínek uvedených v zápisu z 9.3.2013 by se Top dalmatinem pro rok 2014 stal potřetí v sezoně za sebou náš odchovanec ATILLIO DI ASSONANZA , dle podmínek vytvořených 25.1.2015 pro rok 2014 se vítězem stává dalmatin zainteresovaných lidí výboru.....

A můj dotaz zní, může si toto opravdu výbor klubu dovolit, určit podmínky pro soutěž v roce 2014 zpětně dne 25.1.2015, když podmínky byly jasně zveřejněny v zápisu z členské schůze ze dne 9.3.2013.

Samozřejmě kdybychom znali podmínky pro sezonu 2014, jak jsou nyní dané, také bysme si jako vítěz (odchovanec výboru) dle nových podmínek vyjeli na 6 výstav do ciziny s nízkou konkurencí dalmatinů, abychom soutěž vyhrali.....

Moc děkuji za odpovědˇ a omlouvám se za obsáhlejší zprávu, ale jinak to v tomto případě asi nejde.

S pozdravem MUDr. Liana Fulínová, ch.s. Assonanza

A zde jen odkaz, co jsme si v klubu již zažili........... http://www.assonanza.cz/…a-info-dk-cr

Všem moc děkujeme za podporu!


Přidat komentář

Děkujeme, že vaše komentáře budou slušné, nebudou pohoršovat a nebudou obsahovat žádné příspěvky,
které by porušovaly zákon.

Přezdívka *
Komentář *
Odeslat komentář

26. ledna 09:52 | Tomáš A+AReagovat

Prachsprostá krádež titulu, který regulérně patří Atilliovi. Tato dodatečná manipulace jen ukazuje, jak trio Coubalová (skutečný majitel tzv."vítěze"),Zachová + Pelíšková ztratilo poslední zbytky sebeovládání a protože už nedokázaly potřetí za sebou unést vítězství našeho Atiho, vymyslely tohle svinstvo. Ono taky při přetahování zájemců o krytí je potřeba nějaký pádnější argument, než jen pomlouvat úspěšnější psy - třeba se neoprávněně vydávat za Top Dalmatina.. Takže si vyrobíme titul, ať si o nás myslí kdo chce co chce. Spočítáme si -samozřejmě zpětně- kolik výstav že to potřebujeme, znovu povolíme zahraniční (doma se nám až tak nedařilo..) a nové pravidla jsou na světě ! Nám to za tu ostudu stojí :)

26. ledna 10:39 | Jakub AntosReagovat

:-)

27. ledna 06:33 | Liana, AssoReagovat

Tak vítěz Top dalmatina 2014 dle zpětně upravených podmínek ze dne 25.1.2015 pro sezonu 2014 má již nyní z ostudy kabát, nejen že si všichni kteří samozřejmě chtějí! pamatují, že se na schůzi 9.3.2013 právě řešila zásadní změna - nepočítat zahraniční výstavy- jelikož na to každý finančně nemá, atˇ jsou tedy pro každého podmínky rovnocenné, tak nejen že ta základní změna se zcela "zapomene" a vypustí se z pravidel, ale nastaví se ta " nejobjektivnější" pravidla jak mi sdělila paní předsedkyně, že každému ze zvláštní školy je jasné, že nejúspěšnější budou vychytrálci, kteří si zajedou do končin světa do konkurence 1-2 v plemeni a to budou ti "TOP" dalmatini......ale pro koho? jistě ne pro lidi, kteří mají všech pět pohromadě a chápou jasně jak jsou tato pravidla nastavena a pro koho....už samotný fakt, že Top dalmatin 2014 z pěti výstav absolvovaných doma v ČR nestál na bedně v závěrečkách ani jednou a když se s našimi psy měřil ve Welsu ( 2x CACIB WES) v zahraničí v silné konkurenci u cizích rozhodčích a ne v končinách jako je Rumunsko, Polsko, tak skončil oba dny za Atim a jednou ještě s VD ( viz zde http://www.assonanza.cz/blog/246-predvanocni-vikend-ve-welsu-a-6-7-12-2014- ). Kdo není slepý, tak jasně vidí o co tu jde.......ale ta největší ubohost je , že výbor DK zveřejnil nové podmínky pro svoji soutěž zpětně 25.1.2015 po sezoně 2014, tak to může projít jen málokterému spolku.....Uvidíme, kolik štěstí jim tento zmanipulovaný titul přinese ( jak píše Tomáš po sezoně sedly...spočítaly si body konkurence a nastavily pravidla pro svého koně!) a jak se budou nové podmínky v dalších letech líbit ostatním, než každý pochopí, že tato nová pravidla jsou výsměch pro všechny vystavovatele a chovatele, kteří opravdu nebudou jezdit do končin světa sbírat BIS a res BIS :-o) a tedy vysoké body do soutěže Top dalmatin....Tak ono stačí také kouknout kdo jakými tituly se může pyšnit a jakých zemí, jaká v nich je konkurence v plemeni a jaké jsou podmínky pro šampionát dané země......