Česky - English

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Assonanza

2x CACIB Komárom (Hu)

Připravujeme

Po týdnu náš " tygřík" Ati dokončil další dospělý šampionát, v pořadí již devátý! Naše velká gratulace Tomášovi!

Mimo této novinky máme ještě jednu z tohoto víkendu, našeho Archieho si našla další nevěsta ze zahraničí. :-) Tak to je pro nás ta největší odměna za naši práci v chovu!

Atillio Di Assonanza je nově " MADARSKÝ ŠAMPION KRÁSY" !

CACIB KOMAROM (Hu) 7.6 .2014

rozhodčí: T. Bosnyák (RS)

ATILLIO ASSONANZA

třída: otevřená

  • Výborný 1, CAC, r. CACIB!
  • nově " MADARSKÝ ŠAMPION KRÁSY " ( jeho devátý dospělý titul)

ARGO DI ASSONANZA

třída: šampionů

  • Výborný 2, res. CAC

Kluci to v sobotu zvládli skvěle, do poslední chvíle bojovali o nejvyšší tituly, nakonec jim to pomyslné štěstíčko chybělo, ale tak nemůžeme vyhrávat přeci každou výstavu že? :-)) To hlavní kvůli čemu jsme do Madarska jeli, to jsme získali!

CACIB KOMAROM (Hu) 8.6 .2014

rozhodčí: B. Csaba (Hu)

ATILLIO ASSONANZA

třída: otevřená

  • Výborný 1, CAC

ARGO DI ASSONANZA

třída: šampionů

  • Výborný 2, res. CAC

I v ne­děli v neuvěřitelném parnu se oba kluci skvělě prezentovali a zejména ve třídě šampionů ale i o CACIB a res. CACIB se dlouho rozhodovalo. V neděli kluci již na žádný z vyšších titulů nedosáhli, přesto jsme odjížděli velice spokojeni a s výbornou náladou.

Samoz­řejmě tomu velice přispěla novinka, kterou jsem už zmínila výše, že našeho Archieho si našla další nevěsta ze zahraničí!

Jak jsem již psala v minulosti, často pes ani nemusí na výstavě vyhrát a získat nejvyšší titul a přesto chovatele zaujme více než pes, který získal titul nejvyšší! Je to o krevní linii, o zdraví, ale i o exteriéru, kdy se čím dál více setkáváme s názorem chovatelů ze zahraničí, že hledají pro své chovné feny krycí psy – klasické středáky …max do 60 cm! Je dobře, že se v dnešní době chovatelé začínají zamýšlet nad současnou výškou dalmatinů i váhou, zamýšlí se nad krevními liniemi, kdy se stále kryje jedním psem dokola a rodokmeny jsou v linii úzce příbuzné, což pak samozřejmě přináší v chovu velké problémy...... Mnoho zahraničních chovatelů dnes již veřejně prohlašuje, že změna standartu dalmatinů z 30.5. 2011 není správná, dokonce i píší své námitky k tomuto standartu, jak chovatelé tak i rozhodčí-chovatelé! Doufejme, že to přinese nějakou pozitivní odpovědˇ.....


Přidat komentář

Děkujeme, že vaše komentáře budou slušné, nebudou pohoršovat a nebudou obsahovat žádné příspěvky,
které by porušovaly zákon.

Přezdívka *
Komentář *
Odeslat komentář

8. června 20:38 | Heike SchachtReagovat

Super !! Herzlichen Glückwunsch Liana und Thomas, wir sind soooo stolz auf Euch !! ;-)

9. června 09:44 | LianaReagovat

Vielen Dank liebe Heike!! Wir freuen uns sehr zum Wiedersehen mit euch und auch besonders auf sooo hubsche Ati-Tochter Cleo!

8. června 20:14 | Jakub AntošReagovat

Velká gratulace... Jo jo jo... Velikost a mohutnost... I dnes na jedné krajské výstavě v Čechách se ukázalo, že tudy cesta nevede...

9. června 09:42 | LianaReagovat

Kubo, díky moc!

8. června 20:04 | MílaReagovat

Gratulujeme Atimu k dalšímu šampionátu,jste moc šikovní!Archiemu přjeme další krásnou nevěstu,je vidět,že o kluky je opravdu velký zájem!!!

9. června 09:42 | LianaReagovat

Mílo moc děkujeme! Jo jo máme opravdu radost, jaký je o kluky zájem v zahraničí.....moc si toho vážíme! Samozřejmě nyní se nejvíce těšíme na štěňátka Angelky a Archieho!!!

8. června 19:51 | Alice a AggieReagovat

Gratulujeme, jste pašáci :-)

9. června 09:38 | LianaReagovat

Alice díky moc!